Polskie firmy bukmacherskie są gorsze od zagranicznych?

Wiele osób uważa, że polskie firmy bukmacherskie są pod względem oferty gorsze od zagranicznych. Czy to rzeczywiście prawda? Na jakiej podstawie powstają tego typu przekonania? To bardzo ciekawy temat, któremu warto się przyjrzeć.

Polskie firmy bukmacherskie są gorsze od zagranicznych?

Czy zagraniczny bukmacher może być legalny w Polsce?

Aby w ogóle rozpocząć dyskusję na temat różnic między polskimi a zagranicznymi bukmacherami, należy zatrzymać się na chwilę na kwestiach prawnych. Wiele osób błędnie sądzi, iż zagraniczny bukmacher to taki, który działa niezgodnie z przepisami w Polsce. Tymczasem nie tak to wygląda - każda firma bez wyjątku może ubiegać się o to, by móc prowadzić działalność na terenie naszego kraju. Czy to w internecie, czy w punktach stacjonarnych.

Licencję Ministerstwa Finansów otrzymują te firmy bukmacherskie, które spełnią szereg wymogów, między innymi dokonają odpowiedniej wpłaty, utworzą siedzibę na terenie naszego kraju itp. Mimo że na ten moment większość bukmacherów działających u nas w kraju to w stu procentach polskie marki, mamy także i takie, co wywodzą się spoza granic.

eWinner bonus powitalny 2021

Odrębną kwestią jest więc to, czy mówimy o zagranicznym bukmacherze z licencją, czy też takim, który działa bez zezwoleń, czyli oferuje obstawianie bez jakichkolwiek podatków i tak dalej. Te drugie mają znacznie łatwiejszy sposób, by przekonać do siebie potencjalnych klientów. Nie zapominajmy jednak, że jednocześnie ich oferta naraża graczy na konsekwencje prawne.

Jakiego bukmachera wybrać - z Polski czy z zagranicy?

Kto szuka dla siebie bukmachera, często porównuje oferty znajdujące się na rynku. Lepiej jest wybrać polskiego czy zagranicznego bukmachera - to pytanie rodzi się w głowie bardzo wielu osób. Przede wszystkim zacząć należy od tego, że odpowiednim wyborem jest głównie bukmacher legalny, czyli taki z licencją.

Zawsze powinniśmy wybierać stronę bukmacherską, która może na terenie Polski oferować zakłady online. Takich podmiotów jest już ponad 20. Od razu widać, że nieprawdą jest, iż wybór jest niewielki.

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że wśród bukmacherów działających w naszym kraju znajdziemy takie marki, u których można wygrywać tyle, co w przypadku stawiania kuponów bez opłat na rzecz państwa. Tak zwani bukmacherzy bez podatku umożliwiają zdobywanie wygranych powiększonych o 14%, co odpowiada rekompensacie za podatek naliczony po zagraniu stawki. Absolutnie nie jest tak, że tego typu promocje są nielegalne. Można korzystać z nich do woli, o ile tylko znajdziemy je na stronie działającej zgodnie z licencją MF.

Wybór odpowiedniego bukmachera to kwestia czysto indywidualna, ale na pewno nie można dać się skusić stronie działającej w szarej strefie. Dlaczego? Oto najważniejsze powody:

 • grając w ten sposób, łamiemy prawo
 • możemy za stawianie kuponów otrzymać wysokie kary grzywny
 • nasze środki u bukmachera bez licencji nie są bezpieczne
 • trudno jest wypłacić wygrane
 • mogą wystąpić problemy z weryfikacją naszych danych
 • bardzo utrudniony jest jakikolwiek transfer środków - nawet do bukmachera!

Przytoczone wyżej argumenty powinny być dla każdego najlepszym dowodem na to, iż granie u nielegalnych bukmacherów z zagranicy nie jest dobrym wyborem. Co innego, kiedy mówimy o marce legalnej.

Legalny bukmacher z zagranicy. Który to?

Grając typy bukmacherskie coraz częściej rodzi się w głowach graczy to, gdzie mogą obstawiać, by było to dla nich najkorzystniejsze. Osadzony w teraźniejszości miłośnik grania pewniaków nie chce już tylko mieć do dyspozycji jednego czy dwóch zakładów, które go interesują - zależy mu na tym, by mieć bogaty wybór i bardzo często robi też co tylko może, aby ten swój "typerski arsenał" urozmaicać. Skończyły się już czasy, kiedy każdy kupon grany był głównie na to, kto wygra mecz. Teraz wygląda to zupełnie inaczej.

U nas można sprawdzić ranking bukmacherów - są także te z zagranicy!

Właśnie dlatego wiele osób szuka informacji, jakiego bukmachera wybrać jest najlepiej. Zagraniczne propozycje nie od dziś kojarzone są z lepszą jakością, co może tłumaczyć, dlaczego polskie firmy bukmacherskie przez niektórych są traktowane trochę po macoszemu. Słusznie czy nie - to już każdy musi ocenić sam.

Legalny bukmacher STS to najlepszy dowód na to, że można być polskim legalnym bukmacherem i mieć do zaoferowania naprawdę wiele. W tym miejscu można nie tylko obstawiać mecze, ale także grać na wirtualne sporty, obstawiać legalne karty, w tym pokera, a do tego często organizowane są promocje. Jakby tego było mało, nowi gracze mogą w STS odebrać bonus bez depozytu - wystarczy, że na www.STS.pl wpiszą kod promocyjny "BETONLINE".

Jeżeli chodzi o zagranicznych bukmacherów działających w Polsce, to przede wszystkim są to:

Kto chce sprawdzić, jak gra się u zagranicznego bukmachera w polskim, legalnym wydaniu, może to sprawdzić - między innymi - u jednej z marek zamieszczonych powyżej.

Polski a zagraniczny bukmacher - czym się różnią?

Wielu graczy w naszym kraju interesuje obstawianie Ligi Mistrzów. To rozgrywki, które bardzo mocno upodobali sobie typerzy w naszym kraju. Na szczęście, Champions League znajdziemy u każdego legalnego bukmachera w naszym kraju. Nie znaczy to jednak, że wszędzie są takie same warunki do obstawiania - promocje do wykorzystania, kursy w ofercie czy chociażby liczba zakładów.

Polski a zagraniczny bukmacher nie mogą się wiele od siebie różnić, jeśli tylko oferują legalne zakłady. I tutaj, i tutaj trzeba płacić podatek (ale w niektórych miejscach jest on niwelowany), a oprócz tego można stawiać zakłady, jakie dopuszcza prawo.

Nie można dać odpowiedzi na pytanie, czy bukmacher z zagranicy jest lepszy od polskiego. Wiele zależy od tego, jakie gracz ma oczekiwania wobec strony do obstawiania. Fakty są na pewno takie, że obecnie coraz więcej mamy naprawdę godnych uwagi stron z Polski, które są w stanie funkcjonalnością dorównać nawet tym portalom bez licencji, które wszyscy doskonale znają i kojarzą.

Bonus bez depozytu z kodem "BETONLINE" do odebrania na www.STS.pl

----

STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Ranking bukmacherów

  1. Trzy bonusy za wpłaty - nawet 600 zł
  2. Zakład bez ryzyka 100 zł
  3. Kod promocyjny "BETONLINE"
  4. Najbardziej znana marka w Polsce
  5. 60 zł za zadania typerskie
  6. Transmisje meczów online
  7. Aplikacja na urządzenia mobilne
  8. Karty online
  1. Najstarszy polski bukmacher online!
  2. Bonus bez depozytu 20 PLN
  3. 300 PLN jako zakłady bez ryzyka
  4. Aplikacja do obstawiania i oglądania meczów
  5. Możliwość zamykania kuponów przed czasem
  6. Niska marża i dobre kursy!
  1. Legalny bukmacher
  2. 34 PLN freebet
  3. 3500 PLN + 200 PLN na start
  4. Pierwszy tydzień bez ryzyka
  5. Wiele promocji i bonusów
  6. Wysokie kursy bukmacherskie
  1. Kod rejestracyjny BETONLINE
  2. 200% do 300 PLN
  3. Cashout
  4. Promocje na każdy dzień
  5. Bonusy specjalne
  6. Dobre kursy
  7. Bogaty wybór zakładów specjalnych
  1. Zagraniczny bukmacher z licencją
  2. Bonus powitalny 200 PLN
  3. Kod promocyjny "KODBET"
  4. Atrakcyjne promocje i premie
  5. Duży wybór zakładów
  6. Wygodna aplikacja mobilna
  7. Wysokie kursy bukmacherskie
  1. Zakład zero ryzyka 100% do 50 PLN
  2. Early PayOut - innowacyjna funkcja rozliczenia kuponów
  3. Cashback bez limitu dla klientów
  4. Ekspresowe wypłaty wygranych
  5. Przyjazne użytkownikowi metody płatności
  6. Poker i blackjack
  1. Kod promocyjny "BETONLINE"
  2. Bonus powitalny aż 1400 PLN
  3. Wysokie kursy
  4. Obstawianie bez podatku
  5. Edycja kuponu
  6. Cash out
  1. Polski legalny bukmacher
  2. Atrakcyjne kursy i niska marża!
  3. Wiele promocji dla graczy
  4. Aplikacja na telefon
  5. Bonus powitalny. Często bez depozytu!
  1. Trzy bonusy powitalne na start
  2. Premie urodzinowe dla graczy
  3. Dużo konkursów
  4. Okazjonalne bonusy bez depozytu
  5. Dobre kursy na mecze
  6. Transmisje za darmo
  7. Czat bukmacherski
  1. Bonus bez depozytu na start
  2. Premia powitalna za pierwszą wpłatę
  3. Cotygodniowe promocje dla graczy
  4. Bardzo wysokie kursy
  5. Zakłady Na Żywo
  6. Aplikacja mobilna
  1. Legalny bukmacher z polską licencją
  2. Bonus bez depozytu 20 PLN
  3. Pakiet powitalny 2000 PLN ekstra
  4. Bardzo dobra pomoc techniczna
  5. Wypłata wygranych na konto w 15 minut
  6. Liczne promocje dla wszystkich
  7. Wirtualne Sporty także w wersji mobilnej
  1. Bonus 100% do 500 PLN
  2. Wiele promocji bez podatku
  3. Dużo metod płatności, w tym Skrill
  4. Promocje dla aktywnych graczy
  5. Wirtualne Sporty
  6. Wysokie kursy na mecze
  1. Bonus 100% do 500 PLN
  2. Mecze NBA za darmo online
  3. Do 15% wygranych więcej!
  4. Aplikacja mobilna
  5. Szybkie zakłady Kardio
  6. Duży wybór zakładów